Soğuk kış günlerinin bitmez tükenmez hayalidir, tatil. Alabildiğine geniş kumsallarda güneşlenmek, masmavi sularda serinlemek, ılık rüzgârlı mehtaplı gecelerde dostlarla birlikte olmak... Tatili hep eğlenme, dinlenme, stres atma ve rutinden kaçış zamanı olarak düşünürüz. Oysa tatil, sağlık ve güzellik için bulunmaz bir fırsattır da. İyi değerlendirirseniz size altın tonlarında bir bronzluk, ipek gibi yumuşak ve pırıltılı bir ten, formda bir fizik ve enerjik bir vücut olarak geri dönecektir.

AVCILIK
Kış aylarında avcılık turizminin de yapıldığı Ağva ve civar köylerinde özellikle bıldırcın, çulluk, ördek ve yaban domuzu avlanıyor. Mevsimlik balıklar da her zaman bulunduğundan, ister kendiniz pişirebilir, isterseniz dere kenarındaki restoranlarda tadabilirsiniz.

BİSİKLET
Özellikle tatil günlerinde birçok kişi bisikletine atlayıp soluğu sahil yollarında alıyor. Ağva, kent dışına çıkmak isteyenlere yemyeşil parkurlarda pedala basma keyfi yaşatıyor.

YÜZME
Yaz sıcakları bastırdığında Karadeniz'in masmavi, dalgalı sularına kulaç atın, göksu deresinde ördeklerle suyun derinliklerine dalın. Ağva sahilinde güneşlenirken temiz havayı ciğerlerinize çekerek derin nefes alıp verin. Kıyıya ve kayalara vuran deniz suyundaki magnezyum, iyot, sodyum, kalsiyum ve potasyum gibi mineraller havadaki oksijenle birleşerek tüm bedene sağlık iksiri etkisi yapıyor.

BALIK TUTMA
Ağvada güzel vakit geçireceğiniz bir aktivitede Karadeniz'in bereketli sularında daha önce hiç avlamadığınız çeşitte ve büyüklükte balıklar tutabilme imkanınızdır. Olta balıkçılığının en güzel ve adrenalin dolu dakikalarını tadabilirsiniz.

TEKNE TURU
Ağvanın etrafında yer alan bakir koylar, adacıklar, ormanlarla doğallığın ve oksijen oranının çok yüksek olduğu bir bölge. Kilim Koyu, Gelin Kayası mutlaka keşfedilmesi gereken yerler.

FOTOĞRAF
Ağvaya gelirken mutlaka fotoğraf makineniz yanınızda bulunsun. Objektifinize yansiyacak essiz guzellikler sizi buyuleyecek

YÜRÜYÜŞ
Ağva iklimi ve coğrafi konumu nedeniyle doğa yürüyüşü turizmi için çok sayıda parkura sahip. Başta kilimli, korular, şelaleler ve diğer doğa harikaları yürüyüş alternatifi sunuyor

DİĞER
Ağva' ya geldiğinizde yapabileceğiniz şeyler bunlarla sınırlı değil, çeşitli spor dallarından paintball' a kadar birçok aktivitede bulunabilirsiniz bütün bu güzellikler arasında insanın yapabileceği gerçektende çok şey var...