Ağva' ya ulaşım

İstanbul' dan ağva ya ulaşım: İstanbul' dan eğer kendi aracınızla gelecekseniz avrupa yakasından 1. köprüden Ümraniye istikametine ileleyeceksiniz, köprüden sonra Şile, Çamlıca, Ümraniye tabelasını gördüğünüz yoldan sağa girecek ve Şile tabelalarını izleyeceksiniz yeni yapılan yol ile birlikte yaklaşık 30 dakika içinde şile ye ulaşacaksınız, şile ye geldikten sonra 3 seçenek ile ağva ya ulaşabilirsiniz,

  1. Ağva Sahil yolunu kullanarak: bu seçenekte ışıklardan hiçbir yere sapmadan düz ilerliyorsunuz, çayırbaşı köyüne geldiğinizde yol ikiye ayrılıyor sol yoldan girip tabelaları izleyerek yaklaşık 25-30 dakika içerisinde ağva da olabilirsiniz.
  2. Ağva - Ovacık - Teke yolunu kullanarak: bu seçenek ile şile ışıklarını geçtiğinizde yaklaşık 150 metre ileride yol sağa sapacaktır, bu yola girdiğinizde yaklaşık 500 metre ileride ufak bir köprüden geçeceksiniz, bu köprüye geldiğinizde soldan gidip orman ve köyler arasından ağva ya kadar ulaşabilirsiniz, eğer orman içerisinden gelmek isterseniz bu yolu öneriyoruz.
  3. Ağva - Çayırbaşı - Teke: Bu istikamette çayırbaşı köyüne kadar geliyorsunuz, çayırbaşından yolun sağından girdiğinizde yine teke köyüne ulaşacaksınız, bu istikametin seçimini önermiyoruz, yol asfalt olmasına karşın aşırı virajlı ve dar ancak tam anlamıyla orman içerisinden geliyorsunuz.

Otobüsler ile ulaşım: Ağva' ya otobüsle ulaşmak isteyenler için Üsküdar' dan kalkan 139A isimli şile ağva otobüsleri ile ulaşmanız mümkündür, bu yolculuk yaklaşık 2.5 saat sürmektedir, yolculuk sırasında şile de yarım saatlik bir mola var.

Ankara istikametinden ağva ya ulaşım: Ankara istikametinden ağva ya ulaşmak için Adapazarı - Kaynarca - Kandıra - Ağva yolunu takiben ağva ya ulaşabilirsiniz.

Şehirler arası otobüsler ile: Şehirler arası otobüsler ile istanbul dışından ağva ya gelecekseniz, istanbul harem otogarında iniyorsunuz, şile ağva otobüsleri harem de durmaktadır, eğer rezervasyon yaptıysanız sizi buradan alabilirler, rezervasyonunuz yoksa haremden üsküdara minibüsler kalkmaktadır, üsküdar dan kalkan otobüsler ile yine ağva ya ulaşabilirsiniz.

Ağva haritası

ağva haritası

Ağva haritası (Google desteği ile)